📰 Ambasada SUA De La București Publică Un Mesaj Transmis De Marco Rubio: „A Cere

📰 Ambasada SUA de la București publică un mesaj transmis de Marco Rubio: „A cere statelor membre NATO să fie mai puternice nu este o amenințare” Ambasada SUA la București a publicat vineri, 27 februarie, un mesaj transmis de secretarul de stat Marco Rubio, potrivit căruia NATO trebuie să fie „atât de puternică”, încât „nimeni să nu îndrăznească, vreodată, să o provoace”. 🔗 https://adevarul.ro/stiri-interne/evenimente/ambasada-sua-de-la-bucuresti-publica-un-mesaj-2511611.html Source: Adevărul