Buzău: O Consilieră Locală Din Comuna Bisoca își Donează Indemnizația Pentru Cazuri Sociale O Consilieră

Buzău: O consilieră locală din comuna Bisoca își donează indemnizația pentru cazuri sociale O consilieră locală din comuna Bisoca își donează indemnizația pentru cauze sociale încă de la preluarea mandatului, în anul 2024, considerând că atât timp cât a fost votată de oameni, banii revin comunității locale. Alis Elena Băețelu-Beșliu este profesor în învățământul primar, la Școala Gimnazială din Bisoca. S-a implicat în diferite cazuri sociale, iar din momentul în care a devenit consilier local a decis ca ind... Sursa: AGERPRES https://agerpres.ro/social/2026/05/14/buzau-o-consiliera-locala-din-comuna-bisoca-isi-doneaza-indemnizatia-pentru-cazuri-sociale--1556092