Cum Se Vede Recesiunea Economică De La Vârful Guvernului? „Chiar Dacă Pare Un Semn Care
Cum se vede recesiunea economică de la vârful Guvernului? „Chiar dacă pare un semn care nu e bun, eu cred că este un semn că economia noastră se însănătoşeşte / Suntem într-un moment al adevărului. Aceasta este starea reală a economiei, fără deficite imense” Autor: Valeriu Dănilă Premierul Ilie Bolojan a declarat joi că economia României se îmbunătăţeşte, chiar dacă ţara se află în recesiune tehnică, deoarece reuşeşte să-şi corecteze deficitul bugetar. „În privinţa creşterii economice, având în vedere revizuirea datelor de către INS pentru ultimul trimestru al anului trecut, suntem în al doilea trimestru de recesiune tehnică şi acesta era un efect previzibil. Şi chiar da... Sursa: Ziarul Financiar https://www.zf.ro/eveniment/vede-recesiunea-economica-varful-guvernului-pare-semn-e-bun-cred-23151689