De Ce Te îngraşi Chiar Dacă Nu Mănânci Mult? Un Medic Endocrinolog Explică Posibilele Cauze

De ce te îngraşi chiar dacă nu mănânci mult? Un medic endocrinolog explică posibilele cauze din spatele kilogramelor în plus Gestionarea problemelor de greutate nu poate fi redusă întotdeauna la a mânca mai puţin şi la a face mai multe exerciţii fizice. Există cazuri în care fluctuaţiile şi dezechilibrele hormonale nu doar că fac greu de atins obiectivul de a scăpa de kilogramele în plus, dar au ca efecte încetinirea metabolismului şi creşterea apetitului, ceea ce va duce neîntârziat la o nouă creştere în greutate. Iar kilogramele care se... Sursa: News.ro https://www.news.ro/oameni-fericiti-medici-buni/de-ce-te-ingrasi-chiar-daca-nu-mananci-mult-un-medic-endocrinolog-explica-posibilele-cauze-din-spatele-kilogramelor-in-plus-1924400504002026061622468570