De ce te îngraşi chiar dacă nu mănânci mult? Un medic endocrinolog explică posibilele cauze din spatele kilogramelor în plus Gestionarea problemelor de greutate nu poate fi redusă întotdeauna la a mânca mai puţin şi la a face mai multe exerciţii fizice. Există cazuri în care fluctuaţiile şi dezechilibrele hormonale nu doar că fac greu de atins obiectivul de a scăpa de kilogramele în plus, dar au ca efecte încetinirea metabolismului şi creşterea apetitului, ceea ce va duce neîntârziat la o nouă creştere în greutate. Iar kilogramele care se... Sursa: News.ro https://www.news.ro/oameni-fericiti-medici-buni/de-ce-te-ingrasi-chiar-daca-nu-mananci-mult-un-medic-endocrinolog-explica-posibilele-cauze-din-spatele-kilogramelor-in-plus-1924400504002026061622468570