EXCLUSIV Poșta: Dăm afară vreo 2.000 angajați dacă vrem rapid mai mult profit, cum cere Guvernul. Plan în care nu credem, dar am fost forțați să-l facem, este antibusiness. N-ar fi mai bine să ne extindem în afara țării sau să câștigăm cotă de piață? Restructurarea companiilor de stat nu poate se face în mod paușal, prin aplicarea acelorași măsuri, ci trebuie personalizată în funcție de specificul fiecărei societăți, spune, într-o discuție cu Profit.ro directorul general al Poștei Române, Valentin Ștefan. Sursa: Profit.ro https://www.profit.ro/stiri/social/exclusiv-posta-dam-afara-vreo-2-000-angajati-vrem-rapid-mult-profit-cere-guvernul-plan-credem-fortati-l-facem-antibusiness-n-ar-bine-ne-extindem-afara-tarii-castigam-cota-piata-22459615