Primarul Capitalei va participa la unul dintre cele mai importante evenimente din lume destinate primarilor, la „invitaţia specială” a Guvernului din Singapore/ Ciucu: Nu doar m-am înscris la o conferinţă la care să mă duc ca să am de unde mă întoarce Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, anunţă că a decis să participe la unul dintre cele mai importante evenimente din lume destinate primarilor, la „invitaţia specială” a Guvernului din Singapore, „o onoare făcută Bucureştiului”. Ciucu precizează că nu s-a înscris la o conferinţă la care să meargă doar ca să aibă de unde se întoarce, ci a răspuns „la o invitaţie şi o onoare specială”. Sursa: News.ro https://www.news.ro/social/primarul-capitalei-participa-unul-dintre-cele-importante-evenimente-lume-destinate-primarilor-invitatia-speciala-guvernului-singapore-ciucu-m-inscris-conferinta-ma-duc-unde-ma-intoarce-1922401910472026061322475085