📰 Regula Depay A Fost Aplicată: Un Jucător A Primit Un Cartonaş Galben în Brazilia

📰 Regula Depay a fost aplicată: un jucător a primit un cartonaş galben în Brazilia pentru că a urcat cu ambele picioare pe minge - VIDEO Dodo, jucător la Clube Nautico, a primit un cartonaş galben în timpul unui meci din Pernambucano (Campionatul statelor braziliene) câştigat, duminică, împotriva echipei Santa Cruz (4-0) pentru că a sărit cu picioarele pe minge în timpul jocului. O aplicare strictă a unei reguli intrată în vigoare în aprilie, după o glumă a lui Memphis Depay. 🔗 https://www.news.ro/sport/regula-depay-a-fost-aplicata-un-jucator-a-primit-un-cartonas-galben-in-brazilia-pentru-ca-a-urcat-cu-ambele-picioare-pe-minge-video-1922401927002026011722324494 Source: News.ro