Un Sistem Nepotrivit De Stingere A Incendiilor La Registrul Auto Român A Produs O Pagubă

Un sistem nepotrivit de stingere a incendiilor la Registrul Auto Român a produs o pagubă de 15 milioane de lei (raport) Aproape 15 milioane de lei a fost paguba adusă Registrului Auto Român în urma montării unei instalaţii ieftine de prevenire a incendiilor, se arată într-un raport de control obținut de News.ro. Instalaţia s-a declanşat accidental şi a distrus mare parte din echipamentele IT ale instituţiei. Pierderea nu a fost înregistrată în documentele contabile mai bine de un an, iar incidentul a deschis uşa pentru contracte atrib... Sursa: Digi24 https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/un-sistem-nepotrivit-de-stingere-a-incendiilor-la-registrul-auto-roman-a-produs-o-paguba-de-15-milioane-de-lei-raport-3771007