Vodafone a pierdut în România peste 250.000 de abonați. Și-a majorat însă considerabil baza de clienți în urma preluării Telekom Vodafone a înregistrat o pierdere netă de 253.000 de abonați la telefonia mobilă și de 25.000 de clienți de internet în România, în anul fiscal 2026, încheiat la 31 martie. Sursa: Profit.ro https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/it-c/vodafone-a-pierdut-in-romania-peste-250-000-de-abonati-si-a-majorat-insa-considerabil-baza-de-clienti-in-urma-preluarii-telekom-22442024